Unikālā grāmatā vēsturisko Rīgu varēs redzēt papildinātajā realitātē

Aprīļa otrajā pusē pie lasītājiem dosies grāmata “Pastaiga pa skaisto Rīgu”, kuru izdod kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas, apkopošanas un popularizēšanas uzņēmums SIA “Pastaigas”.

“Pastaiga pa skaisto Rīgu” ir pasaulē pirmais vēsturisko fotogrāfiju albums ar papildināto realitāti, kurā iespējams redzēt arī mūsdienu attēlus un vēsturiskus video. Izdevums tapis, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo arhīvu un Rīgas vēstures un kuģniecības un muzeju, bet papildinātās realitātes iespēju izveidojis Digitālo inovāciju parks.

Albuma mērķis ir parādīt, cik skaista izskatījās Rīga starpkaru periodā. Visas fotogrāfijas ir speciāli digitāli apstrādātas, attēliem atgriežot agrāko krāšņumu.

Ļoti atklāts un patiess izvērties grāmatas priekšvārds, ko rakstījusi radio un televīzijas ētera personība Toms Grēviņš. Tas katram liek aizdomāties, kāda ir viņa Rīga. Kāda tā bija, ir un būs.

Papildinātajā realitātē, izmantojot bezmaksas mobilo aplikāciju “Old Riga”, var redzēt kā 75 vietas izskatās mūsdienās, kā arī ir iekļauti 20 vēsturiski video. Kopumā grāmatā redzams 221 fotoattēls, kas aptver periodu no 1920. līdz 1940.gadam. Albums iznāks cieto vāku iesējumā, horizontālā A4 formātā.

Paredzams, ka fotoalbums “Pastaiga pa skaisto Rīgu” kalpos par brīnišķīgu pilsētas reprezentācijas materiālu, vērtīgu izziņas avotu un estētisku baudījumu vēstures cienītājiem.

Latvijas grāmatnīcās fotoalbums nonāks aprīļa beigās, bet šobrīd grāmatu internetveikalā www.buki.lv ir sākusies tā iepriekšpārdošana par īpašu cenu.

To var apskatīt šeit:
https://buki.lv/pastaiga-pa-skaisto-rigu-iepriekspardosana

Video ieskats grāmatā: 
https://www.youtube.com/watch?v=-CJpJ6nVj3Y

(04.04.2024)

Top albums “Pastaiga pa skaisto Rīgu”

2024.gada aprīlī SIA “Pastaigas” plāno izdot Rīgas pirmo fotoalbumu ar papildināto realitāti “Pastaiga pa skaisto Rīgu”. Grāmatā būs iekļauts 221 fotoattēls, kas aptver periodu no 1920. līdz 1940.gadam. Albuma tirāža sākotnēji plānota 3000 eksmemplāru; būs A4 horizontāls formāts, cietie vāki, teksti latviešu un angļu valodās, vēsturiskas kartes. Papildinātajā realitātē, izmantojot mobilo aplikāciju “Old Riga”, varēs redzēt kā 75 vietas izskatās mūsdienās, kā arī tiks iekļauti 20 vēsturiski video. Albuma mērķis ir parādīt cik skaista izskatījās Rīga  starpkaru periodā.
Visas fotogrāfijas tiks speciāli digitāli apstrādātas, lai attēliem tiks piešķirta agrāko spozmi un krāšņumu. Albums “Pastaiga pa skaisto Rīgu” paredzēts plašai auditorijai par demokrātisku cenu. Tas būs lielisks Rīgas vēstures izzināšanas materiāls, kas kalpos arī pilsētas reprezentācijai, būs viegli uztverams tūristiem un izmantojams kultūrizglītības nolūkos. Fotoalbums parādīs, ka arī Rīga grāmatu izdošanā veiksmīgi spēj savienot pagātni ar tagadni, ietverot to  jaunākajās tehnoloģijās. Albums būs ideāls pilsētas reprezentācijas materiāls, labs izziņas avots, estētisks baudījums vēstures cienītājiem.

(01.03.2024)